Grawerujemy laserowo! Grawerowane prezenty! Ale co to w ogóle znaczy?

Grawerujemy laserowo! Grawerowane prezenty! Ale co to wogóle znaczy?

Grawerujemy laserowo co to w ogóle jest i z czym się to je ?

Przyznam szczerze, że w ogóle nie planowałam takiego blogowego wpisu. Gdyby nie powtarzające się ostatnio pytanie od Was pewnie bym nie wpadła na to aby taki temat się pojawił.

Postaram się Wam to wyjaśnić łopatologicznie i najbardziej obrazowymi słowami. Czy mi się uda? No mam nadzieję, że choć trochę oczami wyobraźni zobaczycie to jakie cuda dzieją się w naszej CRAFTfun owej pracowni :)

Prezenty z grawerem, grawerowane pudełka, wygrawerowane zdjęcie, grawerowany magnes, grawerowana dedykacja i tak mogłabym wymieniać. Z takimi słowami spotykacie się na naszej stronie właściwie przy każdym z naszych produktów.

 

 

 

 

Ale co to właściwie znaczy - grawerowane.

W jednym słowie - wypalone.Tak, tak nadal to brzmi tajemniczo więc już spieszę Wam to rozwinąć.

Urządzenie , które wykorzystujemy do pracy wytwarza wiązkę laserową, bardzo cienką i bardzo precyzyjną. Pod wpływem nagrzania wiązka laserowa wypala zadany jej wzór tworząc delikatne tłoczenie w drewnie. Efektem tego powstaje delikatne żłobienie w kolorze brązowym i poprzez kontrast uzyskujemy finezyjne wzory dekorów, napisów na naszych pudełkach.

Im jaśniejszy kolor drewna, sklejki, pudełka tym ten kontrast jest mocniejszy.

zdj.Majka Faron - tabliczka z grawerem w kształcie skrzydeł

Skąd ten kolor?

Produkty grawerowane mają tylko jeden kolor i jest on brązowo/złotawy - to efekt wypalania. Dlatego wszystkie pudełka i tabliczki z dedykacją mają ciemny grawer na jasnym tle. Podobnie jest z grawerowaniem zdjęć. Są one monochromatyczne w odcieniach brązu.

Sama wiązka laserowa jest bardzo cieniutka i możemy wygrawerować bardzo cienkie i malutkie wzory z zachowaniem każdego szczegółu.

Grawerujemy nie tylko w drewnie ale w specjalnym grubym papierze również uzyskując zaskakujące efekty, w skórze, jeansie, pleksi, szkle i wielu innych. Technologia lasera ma szerokie zastosowanie a grawer nią wykonany jest trwały na lata.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl