Niecodzienne upominki na komunię, czyli pamiątki na długie lata

Niecodzienne upominki na komunię, czyli pamiątki na długie lata

Pierwsza Komunia Święta to jedna z ważniejszych uroczystości w życiu każdego katolika. Aby upamiętnić ten niezwykły dzień, warto wręczyć dziecku na komunię jakieś upominki, które po latach przybliżą mu ten dzień. Oprócz standardowych prezentów warto sięgnąć po rozwiązania nieoczywiste, które niosą za sobą uczucia i pamięć o tym szczególnym dniu.

Pamiątkowe pudełko na biżuterię

Najczęstszym podarkiem, jaki wręcza się osobie przyjmującej sakrament, jest biżuteria. Każde dziecko w tym dniu otrzymuje złoty lub srebrny medalik w kształcie krzyża, lub z wizerunkiem Pana Jezusa albo Maryi. Aby ładnie zapakować ten drobiazg, a przy tym pozostawić po sobie niezwykłą pamiątkę, można wybrać do niego ręcznie grawerowane drewniane pudełko. W jego wnętrzu zmieści się spokojnie cały łańcuszek, a później można włożyć do środka i inne drobiazgi. Personalizowany grawer, który jest umieszczony na wieczku, sprawia, że to niezwykle osobisty prezent.

pudeleczko-na-bizuterie-komunijne

Księga gości jako pamiątka na lata

Organizując przyjęcie komunijne, warto zadbać o pamiątkę na długie lata. Oczywiście w tym dniu każde dziecko, oprócz najważniejszego daru otrzyma też sporo prezentów. Te z czasem zniszczą się lub znudzą, dlatego warto przygotować coś, co pozostanie z dzieckiem na dłużej. Świetnym rozwiązaniem są pamiątkowe księgi gości w formie obrazów. Każdy z zaproszonych na uroczystość może podpisać się na fragmencie dzieła, którego kompozycja przedstawia drzewo, serce lub cokolwiek innego, co tylko przyjdzie na myśl osobie zamawiającej. Taką pracę można później powiesić na ścianie lub ustawić na półce, by na długi czas upamiętnić ten wyjątkowy dzień i każdego, kto uczestniczył w nim razem z dzieckiem.

Niecodzienne upominki na komunię

Tak naprawdę dla dziecka najważniejsza jest obecność w tym dniu jego bliskich, którzy podarują mu czas, ale też nową zabawkę, ciekawą książkę lub elektroniczny gadżet. Spośród tylu możliwości ciężko wyróżnić coś bardziej, dlatego świetnym pomysłem na komunijny upominek jest topper do ciasta z imieniem dziecka. Uroczysty obiad po komunii nie może obejść się bez pysznego tortu, a dodanie personalizowanej ozdoby ze sklejki to z pewnością dobry pomysł. Jeśli Twoje dziecko uwielbia samoloty, rowery, albo zwierzęta, wybierz coś w kształcie zgodnym z jego upodobaniami. Taką pamiątkę z pewnością zachowa na dłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl